Něco málo o mně

i když je těžké psát sám o sobě..... zkusím to.

Jmenuji se Aleš Urbanec a přátelé mi říkají Aldo.

V horách se pohybuji více než 35 let a za tu dobu jsem zažil snad všechno, co se tam dá zažít. Neplánované zimní bivaky, laviny, bouřky, krutý mráz i nádherné počasí. Nekonečné výhledy i hustou mlhu. Jasné noci ozářené měsícem i bezednou tmu. Deficit kyslíku z nadmořské výšky i z fyzického výkonu.
Radosti z těžké vylezené linie i krkolomné úniky z nevylezených cest. Záchranné akce kamarádů i mé maličkosti a nakonec i transport vrtulníkem do nemocnice se zlomenými končetinami a půl roku na vozíčku. Zažil jsem dobré i špatné věci. Na ty špatné se rádo zapomíná a ty dobré se snažím uchovat.
Za tu spoustu let, co po nich chodím, jsem poznal, že nejsou kruté nebo milosrdné. Hory jsou hory. Krásné v každém období, ale k problémům lidí celkem netečné, a to je potřeba mít na paměti. Hory za nic nemůžou. Za problémy v nich si můžeme vždycky sami.

Teď by se patřilo napsat, že o hory jsem se začal zajímat už v útlém dětství,ale to není až tak pravda. Jezdil jsem sice často s rodiči někde do přírody, ale o hory a horolezectví jako takové jsem pořádně zavadil až kolem 17 roku svého života. A to celkem náhodou. Žádná turistika pro začátek, ale rovnou lezení, a aby to nebylo tak jednoduché, tak hned ve Vysokých Tatrách. Tehdy to prostě tak bylo. Pár výjezdů na skály a hned nato týdenní horolezecký tábor na Rysech a přelezení všech okolních klasik.
A to mi už tak nějak zůstalo.

Skalky a skály jsou sice fajn, ale když můžu volit, tak vždy zvítězí hory..

V horách lezu zimou i létem. Lyžuji ve volném terénu, a to i dost strmé svahy a hodně jezdím na horském kole. Nebojím se temné a divoké vody při canyoningu. Mám rád sníh a mráz. Co moc nemusím je tropické vedro. Ale když je to nutné, snažím se přizpůsobit.

Ostatně, většina mých aktivit je uveřejněna na mém blogu. .

Pokud se někomu v horách přihodí něco špatného, má tendenci říkat, že jsou kruté. Bohužel je to většinou chyba dotyčného člověka. Možná, že si z nížin přinesl nějaký nevyřešený problém. Možná, že nebyl připraven a podcenil celou situaci. Nebo přecenil sám sebe ..... co já vím.
Proto je dobré znát pár zásad, jak se v horách chovat a pohybovat, aby zážitek byl ŠŤASTNÝ A SILNÝ.
Horoškolu jsem založil proto, abych Vám mohl předávat zkušenosti, které jsem v horách za ta léta získal. Doplnil jsem si vzdělání horský průvodce, instruktor horolezectví a skialpinismu. Budete-li mít zájem, naučím Vás, jak si hory užít a přežít.
Každý rok si platím pojištění odpovědnosti, které se vztahuje na všechny mou prováděné kurzy a platí po celé EU a přidružených státech.

Jsem držitelem těchto oprávnění :
Instruktor lezení na umělých stěnách
Instruktor skalního lezení
Instruktor skialpinismu
Horský průvodce

Chtěl bych se s Vámi podělit o to co znám, aby těch chyb v horách bylo co nejméně.

Pokud se Vám má nabídka líbí, rád Vás potkám osobně na nějakém svém kurzu nebo výletu.

Hore zdar

Aldo


+420 603 360 450