METODIKA
ÚVOD DO PROBLEMATIKY
OUTDOOROVÝCH SPORTŮ

Jedna věc je chtít lízt na skalách … v horách, lyžovat ve volném terénu., stoupat po zajištěných cestách a  dívat se na svět z výšky. Druhá věc je mít potřebné znalosti a vybavení abych se z takového výletu vrátil bezpečně zpět do tepla domova.

Všchno si žádá své.

Nemůžu si vzít na skály nebo do hor stařičký sedák po taťkovi aniž bych se strachoval, jestli v případě pádů něco nerupne. Stejné to je i s výbavou na via ferraty. Opravdu nestačí dvě smyčky nebo krátké kousky lan s karabinami, aby mohl zajištěnou cestu bezpečně absolvovat….. a opravdu na tom nic nezmění ani fakt, že “kamarád tak leze a funguje to”.

Podobná je i situace ohledně lavinového nebezpečí v zimních horách, když jdete na sněžnicích nebo na skialpech. Myšlenka: “Nepůjdu tam, kde padají laviny a nic mi tak nehrozí”,  není úplně správná. Jak můžu vědět, že tam laviny nepadají, když jsem si o tom nic nezjistil ? Co když narazím na lavinové neštěstí a nebudu moci pomoct tomu případnému zasypanému, když výbavu na vyhledávání a následné vykopání prostě nemám ?

Tak je to se vším.

Je dobré si zapamatovat, že metodické pokyny pro pohyb v “extrémním” terénu ( Ano, i lehká ferrata je extrémní terén při kterém vystupujeme ze své komfortní zóny ) a následná certifikace daného výrobků pro tu či onou oblast použití není primárně pro to, aby Vám prodejci vytáhli peníze z kapes, ale pro to aby jste přežili.

Zde najdete informace ohledně základních požadavků na znalosti a nezbytnou výbavu ke sportům, které mám rád a o kterých píšů v tomto blogu.

Pokud jste rekreační outdooroví sportovci a nadšenci, můžete si potřebnou výbavu zapůjčit. Mužete si najmout vůdce, průvodce nebo instruktora, který Vás daným sporten bezpečně provede a naučí minimálně základy.

Jestli to ale s nějakým takovým extrémním sportem myslíte vážně, je žádoucí mít výbavu svou a poctivě studovat a rozvíjet znalosti daného sportu. Ochráníte si zdraví své a určitě i zdraví a možná že i životy lidí se kterými budete danou činnost sdílet.

OUTDOOROVÉ KURZY

Kurzy pro začátečníky i pokročilé


PŮJČOVNA VYBAVENÍ

Půjčovna outdoorového vybavení

PRODEJNA E-SHOP

Materiál a výbavu Vám můžu i prodat

  

 

 

20190119_123228

P4217194-hohe-wand-ferraty

P4207128-hohe-wand-ferraty

19437310_287299925075488_1377093940164390535_n

P3175835-mala-fatra

P1145769-mala-fatra

Ledovec Scerscen Superiore


Předchozí
Další